Během pár týdnů se realitní trh otočil o 180 stupňů. Opravdu?

KORONAVIRUS vs. REALITNÍ TRH

Koukám na televizi, slyším od známých a klientů nebo si čtu na internetu zasvěcené komentáře ohledně krize. Co bude za týden, za měsíc, za rok. Bohužel, co se přesně stane, dnes neví nikdo. Vypadá to, že 🦠 COVID-19 zůstane mezi lidmi ještě dlouho a my se s tím budeme muset 💪 poprat.

Nelze zastavit život a vrátit se do jeskyní. To ani nikdo rozumný nenavrhuje. Díky opatřením, která byla přijata a nesmírné vlně solidarity, jsme zvládli nejtěžší období a nyní můžeme uvolňovat restrikce.

Realitní trh to určitě zasáhne. Spousta „věštců“ vytahuje jako králíka z klobouku čísla 20, 30 nebo 50. O tolik % prý poklesnou nemovitosti. Podívejme se na to reálně. Každý potřebuje bydlet, někde složit hlavu, prodávat a kupovat nebo pronajímat budeme pořád.  Ano, nebude to tak intenzivní, ale obchod se nezastaví.

Na pozoru se budou mít hlavně ti, kteří si mysleli, že stačí vycvaknout telefonem pár fotek neuklizeného bytu a zájemci se budou už ve dveřích předhánět kdo dá víc. Ta doba skončila.

Prodá ten kdo umí. Je to opět o poctivé práci a kvalitní prezentaci. Profesionální 📷 fotografie, které zaujmou. Poutavá 🎥 videoprohlídka, která chytí za srdce. Zkrátka musíte být vidět a musíte se odlišit. Jsem připraven a vím jak na to! Společně to zvládneme.

Na závěr přeji všem hodně zdraví a rozloučím se úvodní slokou písně pánů Uhlíře a Svěráka…

Není nutno, není nutno
Aby bylo přímo veselo,
Hlavně nesmí býti smutno?
Natož aby se brečelo…

Situace na realitním trhu po půl roce: Od napsání článku uplynulo již 6 měsíců a proto přináším malou aktualizaci. Od dubna se ceny bytů v Ostravě zvýšily průměrně o cca 25%. Myslím si, že takový nárůst nečekal nikdo. Ze zkušeností mohu potvrdit, že většinu nákupů realizují drobní investoři, kteří tak chtějí bezpečně uložit své peníze. Mít peníze v bance totiž znamená, že díky inflaci máte na svém účtu každý rok méně a méně 😟. Na trhu také chybí větší byty 3+1 pro rodiny. Díky tomu se cena těchto bytů zvýšila a například byt 3+1 s výměrou 70 m2 v Porubě můžete koupit za cenu okolo 3 milionů korun. Taková cena byla před 10 lety sci-fi.

PROFESIONÁLNÍ FOTOGRAFIE

VIDEOPROHLÍDKY

Jmenuji se Martin Moravec a jsem realitní makléř z Ostravy. Jsem přesvědčen, že každý si zaslouží 100% servis. Ať už prodáváte nebo pronajímáte nemovitost, je dobré mít na své straně odborníka, partnera, který Vám pomůže a poradí. Ještě lepší je, když Vám realitní makléř vydělá peníze navíc. Jsem zde pro Vás.

Kontakt

Sdílet příspěvek
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone