V Ostravě posledním rokem rostou ceny bytů a domů závratným tempem. Je to dáno nízkým počtem nemovitostí ke koupi a vysokým počtem zájemců o vlastní bydlení. Poptávka je po dlouhé době vyšší než nabídka. Motorem byla celková lepší ekonomická situace a rekordně nízké úroky hypotečních úvěrů. A to vede k většímu výdělku.

Že to nejsou jen plané řeči realitního makléře, dokazují čísla realitního portálu Sreality. Sám si vedu podrobnou statistiku. V létě roku 2016 bylo v Ostravě Porubě k mání 36 bytů 3+1 v osobním vlastnictví, kdy nejlevnější byt šel pořídit za 970 tisíc. V lednu letošního roku je situace pro prodávajícího ještě výhodnější. Celkově je nabízeno pouze 19 bytů a nejlevnější může zájemce pořídit za 1.150 tisíc. Cenový rozdíl je přes 150 tisíc. Tím, že je bytů tak málo, jsou kupující nuceni kupovat byty za vyšší ceny. Srovnání s rokem 2015 je ještě výraznější, srovnatelný byt se dal pořídit pod 900 tisíc. Za dva roky nárůst o 250 tisíc! Faktický rozdíl je ještě vyšší, neboť ještě v říjnu minulého roku platilo, že daň z nabytí nemovitých věcí platí prodávající. Pokud dnes prodáte byt za 1 milion, získáte oproti minulému roku navíc 40 tisíc korun.

100% realitní servis je zárukou vyšší prodejní ceny a rychlejšího prodeje

Pojďme se podívat na příklad z praxe. Na konci roku jsem nabízel byt 2+1 na Nádražní ulici v cihlovém domě umístěném na rozhraní Moravské Ostravy a Přívozu. S prodávajícím jsem se domluvil na vyšší ceně, konkrétně 890 tisíc korun + daň z nabytí nemovitých věcí. V lednu letošního roku mě oslovilo celkem 9 zájemců, po absolvování prohlídek máme tři vážné kupce, kteří respektují podmínky prodávajícího. Teď řešíme financování. Ještě před dvěma lety by taková cena za byt ve zmíněné lokalitě nebyla možná. Majitel na prodeji vydělal, prodal za vyšší cenu, než za kterou byt před pár lety kupoval. To vše díky růstu cen a 100% servisu, který svým klientům poskytuji.

za dva roky se zvýšila cena bytu 3+1 o 250 tisíc korun

Pojďme si to shrnout. Kolikrát jste ve svém okolí slyšeli, škoda, že jsem neprodal byt tehdy a tehdy, to byla cena úplně jinde. Dnes tu příležitost máte. Žádný růst není nekonečný a dřív nepo později přijde ochlazení a pád cen. Již nyní Česká národní banka přispěchala s balíčkem, který má ochladit poptávku po vlastním bydlení. Od června 2017 budou platit další restrikce. Dnes již není možné získat hypotéku na 100% ceny nemovitosti. Hodnota 90% je již také vzácností. Nově je standardem hypotéka do výše 85% kupní ceny. Tím pádem bude vlastní bydlení pro spoustu lidí hůř dostupné. Právě to je skupina, která tvoří hlavní část kupujících. Proto doporučuji, jestli uvažujete o prodeji a stále váháte, nečekejte a nabídněte byt nebo dům k prodeji právě teď. Zvýšíte svůj zisk a prodáte rychle. Naposledy byla taková situace před cca 8 lety.

Chcete prodat nemovitost za nejvyšší cenu? Kontaktujte mně.

Jmenuji se Martin Moravec a jsem realitní makléř z Ostravy. Jsem přesvědčen, že každý si zaslouží 100% servis. Ať už prodáváte nebo pronajímáte nemovitost, je dobré mít na své straně odborníka, partnera, který Vám pomůže a poradí. Ještě lepší je, když Vám realitní makléř vydělá peníze navíc. Jsem zde pro Vás.

Kontakt

Sdílet příspěvek
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone